Inspiratiemarkt duurzaamheid

Online inspiratiemarkt over duurzaamheid: wat kunt u zelf doen?

Het klimaat verandert door de opwarming van de aarde. Hierdoor hebben we meer last van hoosbuien, maar ook van extreme droogte en hitte. Om onze Co2 uitstoot te verminderen, stappen we over op het gebruik van duurzame energie en op duurzamere manieren van vervoer. Misschien draagt u al uw steentje bij aan een duurzamere wereld! Maar het is ook mogelijk dat het voor u nog onduidelijk is wat u zelf concreet kunt doen. Op zaterdag 12 februari organiseert Gemeente Alphen aan den Rijn daarom een gratis online inspiratiemarkt over het thema duurzaamheid. Tijdens deze markt willen we u graag informeren over wat u zelf kunt doen. Alle kleine beetjes helpen namelijk.

Het programma is voor inwoners en ondernemers in onze gemeente. We laten praktische voorbeelden van ondernemers, buurtgenoten en lokale initiatieven zien om u te inspireren over duurzaamheid. U kunt deelnemen aan workshops, inspiratiefilmpjes bekijken en direct vragen stellen aan experts over verschillende onderwerpen. De online inspiratiemarkt is op zaterdagochtend 12 februari van 9.30 uur tot en met 11.00 uur. Deelname is gratis.

Programma

09.30 – 09.35 uur

Opening door o.a. Hester van Beek, directeur-bestuurder Bibliotheek Rijn en Venen

09.35 – 09.50 uur

Duurzame ketenregisseur Remko Roest: hoe kunt u zelf in actie komen?

09.50 – 10.05 uur

Workshops:

Alphense raadsleden delen hun visie op duurzaamheid
Eetbaar Alphen over de meerwaarde van lokaal eten
Inspirerende ondernemers aan het woord over zonnepanelen op grote daken en circulaire initiatieven (hergebruik van grondstoffen)

10.05 – 10.30 uur

Wonder: stel uw vragen aan diverse experts
Inspiratiemarkt: laat u inspireren door korte filmpjes over verschillende onderwerpen

10.30 – 10.45 uur 

Workshops:

Energiebesparende maatregelen: van tochtstrip tot zonneboiler
Jong geleerd is oud gedaan: educatie op het gebied van milieu en natuur
Alphense Duurzame Ontwikkelingsdoelen (naar de Sustainable Development Goals)

10.45 – 10.55 uur

Wonder: stel uw vragen aan diverse experts
Inspiratiemarkt: laat u inspireren door korte filmpjes over verschillende onderwerpen

10.55 – 11.00 uur

Afsluiting door o.a. Hester van Beek, directeur-bestuurder Bibliotheek Rijn en Venen

Aanmelden

U kunt zich aanmelden voor de online inspiratiemarkt via www.alphenaandenrijn.nl/duurzaamheidsmarkt. Bij het aanmelden vragen wij enkel om uw naam en e-mailadres. Via de e-mail houden wij u op de hoogte over de markt. Uw gegevens worden voor geen enkel ander doeleinde gebruikt.

Heeft u vragen over de online inspiratiemarkt? Stuur dan een e-mail naar: duurzaamheidsloket@alphenaandenrijn.nl.